نمایش 1–12 از 28 نتیجه

آویز (گُلَنگ-منگوله)

30,000 تومان60,000 تومان
تلفظ : Mangoulَa
آویزی از جنس پشم طبیعی یا کاموایی یا اکرولیک در تزیین پرده ها ، سر درب ها و یا ترکیب با یراق آلات دیگر برای تزیین اتاق استفاده می شود. به صورت متری در فروشگاه موجود است.

آویز اِسپَند (اِسفَن)

35,000 تومان60,000 تومان
تلفظ : Esfَan
آویزهایی که با دانه های بوته اسفند ( بوته ای خودرو ) درست شده اند. با توجه به ذوق و هنر سازنده تزییناتی با کاموا ، چشم زخم ( گژک ) و ... به آن اضافه می شود. به عنوان دیوار کوب استفاده می شود.

آویشن ( اَزبوئه یا اَزگوئه )

32,000 تومان320,000 تومان
تلفظ : Az-Bouَa
گیاهی معطر که دارای خاصیت های فراوانی است. به عنوان ادویه و نیز گیاه دارویی از آن استفاده می شود. در فروشگاه 12 برجی برگ آویشن موجود می باشد.

آینه سنتی

70,000 تومان
آینه های سنتی که در ساخت آن ها از تکه های ماشته ( نوعی دست بافت سنتی از پشم طبیعی و رنگ های طبیعی ) و همچنین یراق آلات سنتی مانند : مهره چشم نظر (گژک) ، سنگ های تزیینی و ... استفاده می شود.

بَنِه ( قُلِنگ ، پسته کوهی )

20,000 تومان150,000 تومان
تلفظ : Gholeng
بَنِه یا قُلِنگ که به آن پسته کوهی هم می گویند میوه درختی است خودرو با خاصیت های بسیار فراوان و طعمی ویژه و منحصر به فرد. از میوه ، صمغ و برگ آن استفاده می شود. در فروشگاه 12 برجی ، میوه و صمغ آن به نام سقز موجود می باشد.

پونه کوهی ( پینَه )

15,000 تومان140,000 تومان
تلفظ : Pinَa Kouyi
گیاهی است بسیار خوشبو ، از خانواده نعناع ولی با عطر و طعمی کاملا متفاوت با گیاه نعناع می باشد. پونه کوهی لرستان در اطراف چشمه ها ، تالاب ها و رودخانه ها رشد می کند و به همین خاطر بهترین و مرغوب ترین نوع پونه محسوب می شود. پونه کوهی هم در آشپزی ( به صورت پونه داغ یا در هنگام آماده سازی غذا ) و هم به عنوان گیاه دارویی ( به صورت دمنوش ) استفاده می شود.

جا وسایل

100,000 تومان130,000 تومان
محصولی تولید شده از تکه های ماشته ( نوعی دست بافت سنتی از پشم طبیعی و رنگ های طبیعی ) و پارچه های رنگی مناسب برای جای وسایل

جامدادی رومیزی

30,000 تومان
ترکیبی از ماشته ( نوعی دست بافت سنتی از پشم طبیعی و رنگ های طبیعی ) و یراق آلات سنتی مناسب برای جامدادی و جای وسایل بر روی میز

چای کوهی (کُلکِنَه)

32,000 تومان320,000 تومان
تلفظ : Kolkenَa
گیاهی است با رنگ بنفش و سبز کم رنگ و به حالت پنبه ای شکل در مناطق کوهستانی به صورت خودرو رشد می کند. دارای خواص دارویی بسیاری می باشد.  

چشم نظر ، چشم زخم ( گِژِک )

700 تومان3,500 تومان

تلفظ : Gezhek
چشم نظر یا چشم زخم (در زبان لری به آن گِژِک می گویند) محصولی است سرامیکی و آبی رنگ که در صنایع دستی لرستان بسیار کاربرد دارد. از چشم نظر ( گژک ) برای تزیین وسایل تزیینی ، صنایع دستی ، دیوارکوب ها ، زیورآلات و ... می توان استفاده کرد. در شکل ها و اندازه های مختلف در فروشگاه موجود می باشد.

روغن حیوانی ( رِوُغو دُون )

160,000 تومان
تلفظ : Regho-Don
روغن محلی لرستان که فرآورده ای از کَرِه محلی می باشد. بسیار خوش طعم و خوش عطر محصولی از شیر گوسفند یا گاو در بسته بندی یک کیلوگرمی در فروشگاه موجود می باشد.

رومیزی ماشته ای

40,000 تومان110,000 تومان
محصولی دوخته شده از ماشته ( نوعی دست بافت سنتی از پشم طبیعی و رنگ های طبیعی ) که با یراق آلات سنتی تزیین شده است.   انواع شکل : مربعی - دایره ای - مستطیلی    کاربرد : رومیزی ، میز خاطره