نمایش 1–12 از 16 نتیجه

آجیل گندم شیر، گندم شادونه (گَنِم شایینَه)

75,000 تومان150,000 تومان
تلفظ : Ganem-shayinَa
خوراکی خوشمزه ، سالم و مغذی مخصوص شب یلدا در لرستان می باشد. ( آجیل شب یلدا در لرستان ) ترکیبی از گندم برشته - بو داده شده - (گندم شیر)، كشمش، كنجد سیاه (کُنجی)، شاه دانه (شادونَه یا شایْنَه)، گردو (گِردِکو)، فندق و میوه ای خودرو به نام بَنِه (قُلِنگ ) می باشد. دارای خواص غذایی بالایی می باشد.

پرده آویز سنتی

پرده آویزی که از کتیبه های سنتی و آویزهای منگوله دار تولید شده است. کتیبه می تواند از گلیم با طرح لری ، ماشته ، حرمی و ... باشد. آویزها می توانند از نخ پشمی یا کاموایی در رنگ های مختلف باشند. پرده های سنتی در اندازه های مختلف موجود می باشد.   * برای سفارش پرده سنتی با اندازه و طرح دلخواه می توانید به واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

حِرَمی

200,000 تومان250,000 تومان
دست بافت در بافت های مختلف رنگبندی مختلف کاربردی

دیس حصیری

65,000 تومان
محصولی دست بافت که از چیدمان و پیچیدن گیاهی خودرو بافته می شود. در ساخت آن بر اساس سلیقه سازنده از کاموا و نخ های رنگی نقوش مختلف ایجاد می شود. مناسب برای قراردادن نان ، سبزی ، میوه و ... بر روی آن در سایزهای مختلفی موجود است.

سینی حصیری ( طَبَق – تَک )

120,000 تومان
تلفظ : Tak
محصولی دست بافت که از چیدمان و پیچیدن گیاهی خودرو بافته می شود. در ساخت آن بر اساس سلیقه سازنده از کاموا و نخ های رنگی نقوش مختلف ایجاد می شود. به عنوان سینی استفاده می شود. در سایزهای مختلفی موجود است.

شیرینی آردی خرم آباد

120,000 تومان
یکی از شیرینی های سنتی شهر خرم آباد است. طعم بسیار دلنشینی دارد. ماندگاری بالایی دارد. جزو معدود شیرینی هایی می باشد که در پخت آن از تخم مرغ استفاده نمی شود. در بسته بندی های یک کیلوگرمی در فروشگاه موجود می باشد.

صافی چوبی ( تیژه – تیجه )

50,000 تومان70,000 تومان
تلفظ : Teyzhَa
یک نوع صافی که از جنس چوب درخت بادام وحشی ساخته شده است. در قدیم برای آبکشی برنج ، سبزی ، میوه و ...  استفاده می شده است. امروزه برای تزیین آشپزخانه یا ساخت وسایل تزیینی بیشتر کاربرد دارد.

صندوقچه سنتی ( یخدو یا رخدو )

170,000 تومان420,000 تومان
تلفظ : Yakhdo
( یخدو یا رخدو ) صندوقچه ای سنتی : ساخته شده از چوب ، پارچه و یراق آلات تزیینی بسیار مقاوم و با دوام نوع پارچه به کار رفته : پارچه مخمل اعلا برای رویه کوبی و پارچه آستری برای داخل صندوقچه کاربرد : برای نگهداری اسناد و مدارک ، طلا و جواهرات ، البسه و وسایل ( در ابعاد بزرگ آن )  

کاک لری

120,000 تومان
یکی از شیرینی های سنتی لرستان است. هم در ظاهر و هم در طعم با کاک های دیگر مناطق تفاوت دارد. دارای کیفیت بالا ، طعم دلپذیر و فاقد استفاده از مواد افزودنی مضر و نگهدارنده می باشد. جزو شیرینی های رژیمی محسوب می شود. در بسته بندی های یک کیلوگرمی در فروشگاه موجود می باشد.

کشک محلی

80,000 تومان
فرآورده ای از شیر گاو یا گوسفند یا ترکیبی از هر دو. محصول تولیدی از دوغ محلی که در زیر آفتاب خشک می شود. معمولا ترش مزه می باشد. دارای خواص غذایی بسیاری می باشد.

کَشکینَه (تَرخینه)

50,000 تومان
تلفظ :Kashkinَa
ترکیبی از بلغور گندم و دوغ می باشد که به صورت خشک شده نگهداری می شود. به عنوان یک سوپ یا آش نیمه آماده می باشد. یکی از غذاهای سنتی لرستان است. در روزهای سرد سال از آن استفاده بیشتری می‌شود. در دو نوع لری و بروجردی موجود است. در بسته بندی های یک کیلوگرمی در فروشگاه موجود می باشد.

کلوچه کلوا

23,000 تومان
تلفظ : Kalva-Lori
یکی از کلوچه های سنتی لرستان است. دارای ماندگاری و ارزش غذایی بسیار بالایی می باشد. به هیچ وجه کپک نمی‌زند و بسیار نرم، ترد و خوشمزه است.